HOMEADVERTERENCONTACT
OP TRENDYSTYLE IS HET VANDAAG

Kapsels Beauty Fashion Fitness Liefde Trends Horoscoop Culinair Welzijn Lifestyle Mannen Blog
VOOR GRATIS NIEUWSBRIEF
 Share on Facebook
CULINAIR
ALLE RUBRIEKEN

Home | Culinair | Hoofdgerechten | Hartige flensjes met spinazie en ricotta

Flensjes met spinazie en ricotta in de oven

Soms is het heel rustgevend om wat meer tijd aan het eten te besteden (slow food - iedereen kent deze benaming inmiddels). Het is als tijd maken voor jezelf. Een verwennerij voor jou en je huisgenoten. Deze betrekkelijk eenvoudige ovenschotel van met spinazie en ricotta gevulde flensjes leent zich hier perfect voor. Vooral als je goed bent in het bakken van flensjes is het een koud kunstje om dit heerlijke gerecht op tafel te zetten. In plaats van diepvriesspinazie kun je natuurlijk ook verse spinazie gebruiken.

Flensjes Spinazie met ricotta vulling
Ovenschotel spinazie en ricotta Flensjes met spinazie en ricotta

Ingrediënten

Voor de flensjes

  • 125 gram bloem
  • 2 eieren
  • 300 ml melk
  • Zout
  • Boter (voor het bakken van de flensjes in de koekenpan)

Voor de bechamelsaus

  • 1/2 liter melk
  • 25 gram boter
  • 25 gram bloem
  • ½ bouillonblok

Voor de vulling

  • Spinazie (1 pak uit de diepvries)
  • Circa 400 gram ricottakaas
  • Zout
  • Peper
  • Parmezaanse kaas

Bereiding

Het is beter als het beslag voor de flensjes een uurtje rust. Begin daarom met het maken van het beslag. Zeef de bloem in een kom, doe het zout erbij, voeg de eieren en de melk toe en mix alles grondig door elkaar totdat je een glad beslag hebt. Laat het beslag, zoals gezegd, een uurtje (of ook een nachtje) rusten. Verhit dan een koekenpan, smelt de boter erin en schep het beslag in de pan. Draai de pan rond zodat de hele bodem bedekt is. Na ongeveer één minuut (zet het vuur niet te hoog!) draai je de crêpe om en bak je de andere kant goudbruin. Ga nu door met de volgende. Je hoeft niet opnieuw boter in de pan te doen.

Plaats dit artikel op Facebook

Ontdooi en verwarm de spinazie. Vermeng de spinazie met de ricottakaas en breng het mengsel op smaak met zout en peper. Je kunt aan het mengsel ook een deel van de Parmezaanse kaas toevoegen.

Maak nu de bechamelsaus. Smelt de boter in een pannetje, doe de gezeefde bloem, het halve bouillonblok en de melk erbij en breng de saus al roerende aan de kook. Draai dan het vuur laag en laat de saus sudderen totdat deze helemaal klaar is. De saus moet behoorlijk dik zijn.

Schep nu de spinazie-ricotta vulling op de flensjes en vouw de flensjes dicht. Doe de gevulde flensjes in een ovenschaal en schenk de bechamelsaus erover. Als laatste strooi je er vers gemalen parmezaanse kaas over.

Bak de gevulde flensjes in ongeveer 15 minuten (ovenstand 180 graden) goudbruin.

OP ADVERSUS.NL

Topmodellen Abbey Lee Kershaw Als je Adversus regelmatig leest, dan weet je vast dat wij niet al te zeer onder de indruk zijn van de catwalkmodellen van dit moment... [LEES MEER]

THE BLONDE POTATO

Deze week op The Blonde Potato Stoere mannen maar ook schattige 'miniatuur-modellen' op de catwalk. Puur genieten! Klik hier

The Blonde Potato in je favorieten? Klik hier
Trendystyle in je favorieten? Klik hier!
FASHION
Acht trendy winterlooks
Acht modieuze modelooks voor winter 2011 2012. Laat je...
Superchic met vilten hoed
Een kleine investering voor een high-impact look. Een vilten hoed is...
Shoppen? Zo kleed je je
Een dagje winkelen kan veranderen in 'stress' als je je er niet goed op...
Mode MODETRENDS
Modetrends, kledingtips, mode accessoires... [Lees]
Beauty BEAUTY EN KAPSELS
Make,up tips, lichaamsverzorging, kapsels en haartrends... [Lees]
Trends en lifestyle TRENDS EN LIFESTYLE
De allernieuwste lifestyle trends... [Lees]
Afvallen AFVALLEN
Afslanktips en dieet tips voor een strak lichaam... [Lees]
Liefde LIEFDE
Alles over liefde, verliefdheid, relaties en seksualiteit... [Lees]

Voeg Trendystyle toe aan je bookmarks. Klik hier!
Trendystyle.net als homepage? Klik hier!

Valentijnsdag 2012


SITEMAP

Auteursrechtinformatie. Op onze artikelen rust copyright. Klik hier voor meer informatie

Home | Adverteren op Trendystyle | Contact | Privacy | Trendystyle nieuwsbrief | Trendystyle blog

Afvallen | Beauty | Backstage modellen | Bioscoop | Boeken | Culinair | Foto van de week | Haartips | Haarverzorging | Horoscoop | Horoscoop 2012 | In vorm | Lichaamsverzorging | Kapsels | Kledingtips | Liefde | Liefdeskeuken | Look vips | Make-upschool | Make-up trends | Model worden | Modeshows | Welzijn | Make-up school | Mode | Mode accessoires | Mode trends | Psyche | Quizzen | Relatie | Relatieproblemen | Relatietips | Reizen | Seksualiteit | Topmodellen | Trends | Vrouw en werk | Wintersportspecial | Zon | Valentijnsdag 2012

www.trendystyle.net | www.theblondepotato.nl | www.adversus.nl | www.adversus.com | www.adversus.it | www.margherita.net | www.fashioncrimes.nl

De artikelen en het beeldmateriaal op Trendystyle zijn exclusief eigendom van Trendystyle en beschermd door auteursrecht. Copyright 2001-2012 - All rights reserved

FOTOWEEK

Anais Pouliot niet blij Supersteil haar Voorjaarslook
Fashion victim Gekleurde broeken Schaatsen
Adverteren op
Trendystyle